Weekwoord van de rector 2018

30 december - Een zalig nieuwjaar

U allen die zich verbonden weet met de Friezenkerk, wil ik op deze dag, de laatste van 2018, een zalig nieuwjaar toewensen. Daarbij wil ik u ook hartelijk danken voor wat u doet voor onze kerk. Samen mogen wij een kostbare plaats, dicht bij de Sint Pieter en al door de eeuwen heen verbonden met de lage landen, bewaren en behoeden. Maar vooral toch ook om haar in onze tijd tot een plaats van ontmoeting maken. In deze kerk staan wij voor God. Die tot ons is gekomen in Jezus Christus. Om ons door Zijn liefde te herscheppen. Vrij te maken van het kwaad. Hij is gekomen om ons in staat te stellen in liefde en vrede met elkaar te leven. Door de heilige Geest blijft Jezus van dag tot dag onder ons werkzaam. Als we luisteren naar Zijn Woord. Wanneer wij Zijn sacramenten vieren. En op de momenten dat wij Hem ontmoeten in de armen. Dit alles maakt onze kerk tot een plaats waar we thuis zijn en elkaar ontmoeten op onze pelgrimstocht door het leven. Dat onze kring steeds groter mag worden. Mensen komen van overal naar ons toe. Om dicht bij Petrus en bij de paus te zijn. Om op een plaats te zijn in de overweldigende stad Rome waar even alles gewoon Nederlands is. Men komt ook naar ons op bijzondere momenten in zijn of haar leven. Bij de geboorte voor een doop. Bij het groter worden voor de Eerste Communie en het Heilig Vormsel. Voor een huwelijk of huwelijksjubileum. Bij het afsluiten van hun pelgrimstocht. Of, gewoon, bij een bezoek aan Rome. Laten wij samen ook in het komend jaar de kerk toegewijd aan Michele e Magno bewaren en behoeden door gelovig en gastvrij te zijn. Een zalig nieuwjaar voor u allen. Mede namens het bestuur,
Friezenkerk Rome
c/c Chiesa dei SS.Michele e Magno
Borgo Santo Spirito 21/41
00193 Roma - Italia
Tel. +39 336 766 135
Fax +39 178 226 3757

Financiƫle bereikbaarheid
Bic BPCVIT2S
IBAN IT37G0521603225000000000993
(9 nullen achter elkaar!)
t.n.v. Stichting Willibrordcentrum
Bank: Credito Valtellinese (Artigiano)